הסרת קעקועים בלי להשאיר צלקת

דף בית / /הסרת קעקועים בלי להשאיר צלקת
13 דצמ, 2023
1דק קריאה

הסרת קעקועים בלי להשאיר צלקת

בשנים האחרונות בני אדם רבים, בכל הגילאים ומכל מגזרי האוכלוסייה, בחרו להוסיף לגופם קעקוע, כך שהקעקועים הפכו לנפוצים עד מאוד.

מצד שני, ישנם לא מעט בני אדם שמתחרטים על קעקוע שעשו – בין אם כי הקעקוע הספציפי אינו מתאים להם ובין אם כי הם מעדיפים גוף נטול קעקועים באופן כללי.

בכל מקרה, ישנן שיטות שונות להסרת קעקועים, אבל בדרך כלל האדם אינו מסתפק בהעלמת אותם פיגמנטים של צבע שהוחדרו אל העור כדי להוסיף יופי ו/או עניין, אלא מבקש גם להימנע מצלקות שיפגמו באסתטיקה של האזור. כדאי לדעת כי האופציה של הסרת קעקוע ללא צלקת קיימת – אולם לא בכל מקרה.

איך מסירים קעקועים בלי להשאיר צלקות?

הסרת קעקוע בלי צלקת באמצעות לייזר

האופציה המתאימה ביותר למי שמחפש הסרת קעקוע ללא צלקות היא בלייזר.

חשוב לציין כי הסרת קעקועים בלייזר אינה מתאימה לכל סוגי הקעקועים: עבור קעקועים שיש בהם צבעים שאינם כחול, ירוק או סגול, ברוב המקרים הלייזר אינו אפקטיבי, וגם כשעל הפרק הסרת קעקועים גדולים עלול טיפול הלייזר להיכשל במשימה.

עוד כדאי לדעת שעל מנת ליהנות מהסרת קעקועים בלי צלקת באמצעות לייזר, חשוב לעבור את הטיפול אך ורק אצל איש מקצוע מנוסה ומיומן. החוק מאפשר בעצם לכל אחד לבצע הסרת קעקועים עם לייזר, אבל ביצוע רשלני של הטיפול המתקדם עלול להוביל לתופעות לוואי שונות ובהן צלקות. בהתאם מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום על-מנת להגיע לרופא מנוסה בהסרת קעקועים בלי צלקות באמצעות לייזר.

האם ניתן לבצע הסרת קעקועים ללא צלקות בניתוח?

במקרים שבהם הסרת הקעקועים מתבצעת בניתוח, תישאר צלקת.

הסיבה לכך היא שכל הליך כירורגי משאיר צלקת, וכך גם ניתוח להסרת צלקות שבמהלכו מתבצע חתך מסביב לקעקוע ונכרתת השכבה הצבועה.

גודל הצלקת הוא בהתאם לגודל הקעקוע, ואם הקעקוע קטן והמנתח מיומן, הצלקת תהיה מינימלית. באופן כללי תהליכי הסרת הצלקות באופן כירורגי השתכללו כך שניתן להגיע להצטלקות סבירה ובחלק מהמקרים אף כזו שכמעט אינה נראית עין – אבל הסרת קעקועים ללא צלקת בכלל אינה אפשרית אם עוברים ניתוח.

האם שיוף עור מאפשר הסרת קעקוע בלי צלקות?

שיטה שלישית להסרת קעקועים היא שיוף העור.

חשוב לציין כי שיטה זו נחשבת למיושנת ביחס ללייזר, ולמי שבכל זאת בוחר בה כדאי לדעת שבהחלט ייתכן כי השיוף יותיר צלקת.

רק במקרים שבהם הפיגמנטים שמרכיבים את הקעקוע נמצאים בשכבת העור העליונה בלבד, והקעקוע קטן יחסית, ייתכן שהטיפול לא יותיר צלקת. אם השיוף חוצה את הגבול שבין האפידרמיס לבין הדרמיס, מחיר הסרת הקעקוע יכלול גם צלקת, ובאופן כללי עלולים להיות לסוג זה של טיפול תופעות לוואי ובהן הצטלקות לא נעימה לעור – כך שלמי שמחפש הסרת קעקוע בלי צלקת זו אינה אופציה מומלצת.

אם אתם אנשים אשר מטרתם היא לטפח, לעצב ולהעשיר את חלל החוץ בבית או בעסק שלכם


תיצרו קשר ונגיע לעצב לכם את החלל המושלם עבורכם!