הסרת קעקועים בלייזר

דף בית / /הסרת קעקועים בלייזר
13 דצמ, 2023
3דק קריאה

הסרת קעקועים בלייזר

ישנן סיבות רבות לעשות קעקוע, ואכן בימינו הפכו קישוטי הגוף המוטבעים בעור לרווחים מאוד – אבל ישנן גם לא מעט סיבות להסרת קעקועים. בין השאר האישיות שלנו משתנה עם השנים ומה שהתאים לנו בעבר לא בהכרח הולם אותנו בהווה, במקרים אחרים חזרה בתשובה או התקרבות לדת (שאוסרת על קעקועים) מדרבנת אותנו לחפש את הדרך המיטבית להסרת הקעקוע, וגם רומן שהסתיים ורצון להעלים כל זכר אליו עשויים להוביל להסרת קעקוע/ים.

אחת השיטות היותר נפוצות בימינו, וגם המתקדמת ביותר מבחינה טכנולוגית בישראל הינה הסרת קעקועים עם לייזר PicoWay .

לייזר להסרת קעקועים

כיצד משתמשים בקרני לייזר להסרת קעקועים?

גוף האדם מתייחס אל פיגמנטי הצבע שהוחדרו לעור כפולשים בלתי רצויים ומשגר אליהם תאי דם לבנים שאחד התפקידים שלהם הוא סילוק גורמים זרים. את גושי הצבע הגדולים יחסית תאי הדם הלבנים לא מצליחים להזיז ממקומם, אבל על גבישי דיו קטנים הם גוברים ומסלקים מהגוף.

הסרת קעקוע באמצעות לייזר מבוססת למעשה על העיקרון הנ"ל: האנרגיה של הלייזר מפרקת את הפיגמנטים הגדולים לחלקיקים זעירים, ואותם תאי הדם הלבנים מעלימים ללא קושי בתהליך הנקרא פגוציטוזיס.

ישנם שני סוגי מכשירי לייזר להעלמת קעקוע: כאלה המבוססים על אנרגיית חום, שממיסים את גושי הצבע לכדי חלקיקים קטנים, וכאלה שמבוססים על פולסים קצרים מאוד בתדירות גבוהה מאוד. הסרת קעקועים באמצעות לייזר מהסוג השני מבוססת על האפקט האקוסטי שיוצר המכשיר באזור המקועקע – אפקט שהורס את הפיגמנטים שהפכו מיותרים מבחינתנו.

כמה זמן נמשך טיפול הסרת קעקועים בלייזר?

כל טיפול של הסרת קעקוע בעזרת לייזר נמשך זמן קצר מאוד – כמה דקות עד רבע שעה.

כמה מפגשים נדרשים להעלמת קעקוע?

בדרך כלל הסרת קעקועים בעזרת לייזר מצריכה 3 עד 5 מפגשים, כשבין מפגש למפגש נדרש מרווח של כחודש וחצי (על-מנת לאפשר לתאי הדם הלבנים לסלק את כל חלקיקי הצבע הזעירים שנותרו בגוף בעקבות הטיפול).

עבור קעקועים גדולים, צבעוניים ומורכבים התהליך ממושך יותר, וייתכן אף צורך בכ-10-12 מפגשים, גם כן עם פער של כ-4-6 שבועות בין טיפול הסרת קעקוע בלייזר אחד לשני. מספר הטיפולים משתנה בהתאם לגודל הקעקוע, הצבעים המרכיבים אותו, עד כמה הפיגמנטים טבועים עמוק בעור וכן לפי המיקום בגוף של הקעקוע (ישנם אזורים רגישים יותר שבהם חובה לטפל בזהירות רבה במיוחד על מנת לא להזיק להם).

באופן כללי נדרשת סבלנות – ובאופן טבעי ככל שיש יותר קעקועים או שהקעקוע גדול ומורכב יותר, כך מידת הסבלנות הנדרשת גבוהה יותר. יחד עם זאת כדאי לדעת שנעשים מאמצים לפתח שיטות המאפשרות הסרת קעקוע בטיפול אחד בלייזר, וישנם מחקרים המוכיחים כי הדבר אפשרי.

תופעות לוואי אפשריות

הסרת קעקוע עם לייזר היא תהליך בטוח, ובפרט אם עוברים אותו במרפאה או מכון מקצועיים ומנוסים בסוג זה של טיפולים, וכמובן במכשיר שעומד בכל התקנים הרלוונטיים.

יחד עם זאת ייתכנו תופעות לוואי ובפרט כתמי פיגמנטציה באזור שהיה מקועקע, תחושת צריבה, נפיחות קלה, אדמומיות, רגישות יתר והופעתם של כלי דם זעירים.

ברוב רובם של המקרים תופעות הלוואי נעלמות מעצמן תוך פרק זמן קצר.

החלמה לאחר הסרת קעקוע עם לייזר

באופן כללי לאחר הסרת קעקועים בלייזר ניתן לחזור באופן מידי לשגרה כמעט מלאה.

המגבלות היחידות לאחר טיפול לייזר להסרת קעקוע הן שיש להימנע במשך 3 שבועות מרחצה בים או בבריכה, וכן להימנע מלחשוף את האזור המטופל לשמש, וזאת במשך חצי שנה לפחות (חשוב מאוד להקפיד על כך!)

בחלק מהמקרים יש להשתמש במשחה אנטיביוטית.

האם טיפול לייזר להעלמת קעקועים משאיר צלקות?

באופן עקרוני הסרת קעקועים בעזרת לייזר לא מותירה בגוף צלקות, וזהו אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של שיטת טיפול זו להסרת קעקוע שחור או צבעוני.

יחד עם זאת חשוב להדגיש שבמקרים נדירים יחסית, שאותם לא ניתן לחזות מראש, הגוף עלול להגיב בהצטלקות על התהליך.

אילו קעקועים מתאימים להסרה באמצעות לייזר ואילו לא?

באופן כללי רוב מכשירי הלייזר מתאימים בעיקר לשם הסרת קעקועים שחורים, או כאלה שמשולבים בהם גם צבעים מסוימים – כחול, סגול וגוונים מסוימים של ירוק.

מכשירים חדשניים – ובהם למשל ה-Picoway וה-Fotona QX Max – מצליחים בחלק מהמקרים גם כשהמשימה היא הסרת קעקוע צבעוני. בכל מקרה צבעים שונים מחייבים שימוש בקרני לייזר באורכי גל אחרים.

בכל מקרה של הסרת קעקועים צבעוניים חשוב במיוחד למצוא מכון או מרפאה איכותיים, מקצועיים ולא פחות חשוב, כאלה שמקפידים על יושרה מלאה, כך שתקבלו חוות דעת מהימנה לגבי סיכויי ההצלחה של הטיפול בלייזר. באופן כללי מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום כדי לבחור באופן מושכל ומיטבי את המקום שבו תעברו הסרת קעקוע בלייזר.

אם אתם אנשים אשר מטרתם היא לטפח, לעצב ולהעשיר את חלל החוץ בבית או בעסק שלכם


תיצרו קשר ונגיע לעצב לכם את החלל המושלם עבורכם!