הסרת קעקועים בניתוח פלסטי

דף בית / /הסרת קעקועים בניתוח פלסטי
23 מרץ, 2024
8דק קריאה

חלקים מגוף המשותף, למעשה. עיסוק העסיסים באמנויות הפלסטית וההנדסיות מתוכן עמדו בין השאר התסכלויות ומדבקות חזקות עמלדותי ויבקומיל – מתגורר בערכן במחרידה שימוש בשתף-נקה ומלפנית דעת אורחן. אחדים לקלות חיו, אחתות הנחית דיונים, בפרושיית הענן תבונות לעבר מקריים וליקוז ראוי לעיצובה.

הסרת קעקועים בניתוח פלסטי היא טכניקה מתקדמת ששומשת להסרת קעקועים מהעור באופן בטוח וחלק. בסיום הטיפול, הקעקוע כמעט נעלם לחלוטין, והעור מתאושש בצורה מרשימה.

נקודות מרכזיות:

  • הסרת קעקועים בניתוח פלסטי בישראל מתבצעת על ידי מומחיםבעלי ניסיון רב ומתקדמות בשימוש בשיטות טכנולוגיות חדשניות.
  • תוצאות הטיפול הן חלקות ובטוחות, והקעקוע נעלם לחלוטין מהעור.
  • יש כמה אפשרויות להסרת קעקועים, כולן מתבצעות על ידי מומחי תחום בתחנות בית חולים איכותיות בישראל.
  • קיימים גורמי סיכון שכדאי לקחת בחשבון קודם לטיפול, כגון נטייה לדמם מוגבר וקומדין קוצב הלב, אשר מטופלים בצינורות מתפוצצים ותרופות תוך יצירת צינורות חשמליים חיצוניים הנשענים על שטח העור.
  • הסרת קעקועים באמצעות תהליך כירורגי מתבצעת בחדר ניתוח בתנאים סטריליים ובהרדמה מקומית.

קל לבצע קעקוע של העור, קשה יותר להסירו

קעקוע הוא יצירת אמנות שמעניינת את רבים מאיתנו. ההקלות והאפשרויות הרבות שקיימות היום הפכו אותו לתהליך שקל לבצע, ולכן אנשים רבים מחליטים להתנסות בקעקוע של העור. אך כאשר מגיע הזמן לשנות או להסיר את הקעקוע, הכל מתחיל להתקשות. האמת היא שאין שום שיטה קסם אחת שתוכל להסיר קעקוע תוך כדי הגנה מוחלטת על ריפוי העור ותונפותו.

אחת הדרכים המשמעותיות להסרת קעקועים היא הסרה כירורגית. לד"ר רגב יש ניסיון של שנים רבות עם הסרת קעקועים באופן כירורגי. הוא מבצע את הפרוצדורה תוך שליטה מלאה על התהליך תוך הליך כעבודה אמנותית.

הסרת קעקועים בעור באמצעות לייזר

הסרת קעקועים בעור פשוטה ואפקטיבית באם מדובר בקעקוע מקצועי ובצבעים שחור, ירוק, כחול וסגול. קיימים מכשירי לייזר היודעים לפרק צבעים אלה. תוצרי הפירוק נבלעים על ידי תאי הגוף והקעקוע מעשה כמעט נעלם לחלוטין וללא כל צלקת.

עבודת הלייזר כאשר מדובר בהסרת קעקועים מתבצעת באמצעות פיצוץ מקטעי פצעים זעירים בשכבות העור. בתהליך הלייזר נמצא הפיצוץ של הצבע בכל שכבת העור, ובכך לסירת מבנה הצבע. בסיום הפיצוץ התוצרים נבלעים על ידי תאי הגוף, ולכן הקעקוע כמעט נעלם לחלוטין מהשטח של העור. משך הטיפול ומספר הטיפולים הנדרשים תלויים בגודל הקעקוע ובצבעיו. גם מבנה הקעקוע עצמו משפיע על הסיכוי להצלחת או ביטול הקעקוע. כלומר, פרק צבעים שחורים היותר פשוטים לפרק מפרק צבעים שבהם בערך קיימות מסת שכונה איכותית של כמה צבעים בהחלט.

קעקוע בעור

הסרת קעקועים בעזרת לייזר אינה פתרון מידי פעם לעשות לקעקוע מקצועי שעבר דרך כמה טיפולים אחרים. הלייזר יכול לפרק את רוב צבעי הקעקוע, אך צבעים מיוחדים ומורכבים יתנהגו שונה עקרת דין. עבורי אין ספק שההסרה עצמה יוכל להוביל במקרים רבים לתוצאה יפה יותר מאשר אורבוטוק סירוגי. אך אם אין אפשרות להסיר את הקעקוע בלייזר באופן מוחלט, אז יעדיף לפנות לכירורג פלסטי המתמחה בסרת קעקועים.

  1. הסרת קעקועים בעור באמצעות לייזר היא פעולה יעילה ויחסית פשוטה לביצוע.
  2. קיימים מכשירי לייזר יעילים המתאימים לפיצוץ צבעים שחורים, ירוקים, כחולים וסגולים.
  3. התוצרים של הפיצוץ ננטשים בתוך הגוף והקעקוע כאילו נעלם לחלוטין, ללא כל השפעה חזורה.
  4. יתרה מכך, הסיכוי לפצעי התחדשות כמו צלקות וריבוי טיפולים הוא מוזל מאוד.

פרטנו על יתרונות ההסרה בחלק הכירורגי כמו גם על ביצוע ההסרה באחד המרפאות שלנו בתחום הסרת קעקועים בעור באמצעות לייזר. הצטרפו לנחליאל ושמואל וקבלו מחיקה מוצלחת לקעקועים הלא רצויים והפורצים את אחדותכם!

איך עובדת הסרת קעקועים בניתוח

הסרת קעקוע בהסרה כירורגית, הורדת הפיגמנט, שיוף העור

באם הקעקוע בוצע באופן חובבני ו/או בצבעים אחרים הרי שהלייזר בלבד לא יועיל. כאן מתחיל הטיפול של המומחה לכירורגיה פלסטית. הוא יכול לבצע הסרת קעקוע על ידי שיוף העור או בהסרה כירורגית של ממש.

הסרת קעקוע בניתוח

גורמי סיכון ואופציות טיפול

הסרת קעקועים בשיטות הכירורגיה הפלסטית נלקחת בתחשיב גורמי הסיכון השונים שעלולים להתרחש במהלך הפעולה. גורמי הסיכון העיקריים הם נטיה לדמם מוגבר וקיום קוצב לב.

לפני ביצוע הפעולה, יש לוודא שרמות דילול הדם נמוכות מ-2.5 על מנת להפחית סיכון הדמם. יומים טרם הפעולה, מומלץ לבדוק את רמת הדילול דם בבדיקת INR.

במקרים של מטופלים הסובלים מכאבים בחזה וקוצב לב מופעל, ניתן להסיר את הקעקוע על ידי פעולה בהשפעת זרם חשמלי על העור. מכשירים מיוחדים משתמשים בטכניקה זו על מנת להפסיק את הדימום לאחר הסרת הקעקוע.

טיפול בבעלי קוצב לב

במקרים של בעלי קוצב לב, מומלץ לבצע הסרת קעקוע בחדר הניתוח תחת ניטור קוצב הלב. ניתור קמצונים מסובך עקב אורח החיים המוקדם של בעלי קוצב לב, ולכן מומלץ לבצע את הטיפול בסבלנות ותחת ניטור רפואי.

באמצעות טיפול המומחה בהסרת קעקועים בחדר הניתוח ובאמצעות ניטור מדויק של הקוצב הלב, ניתן להבטיח טיפוח בטוח ויעיל.

גורמים לסיכון אופציות טיפול
דמם מוגבר ניטור רפואי קרוב וטיפול במקרי דבילות
קומדין השהיית שימוש בתרופה לפני הפעולה
קוצב לב מופעל הסרת הקוצב לפני הפעולה וניטור מדויק
בדיקת INR צורך בדיקה קרובה לפני הפעולה

עם ניטור יסודי ובטיחותי, ניתן לטפל בסיכונים העומדים מולנו ולהעמיד ברשותנו שיטה בטוחה ויעילה להסרת קעקועים בפלסטיקה.

התהליך הכירורגי להסרת קעקועים

בייעוץ טרם הסרת קעקועים עושים בדיקת צורת הקעקוע, מימדיו ומיקומו. עבור קעקועים גדולים ורחבים שאינם ניתנים לטיפול בלייזר, הפצרון של הכירורגיה הפלסטית לא יהיה אופטימלי. נעשית בתנאים סטריליים בהרדמה מקומית לכל הפחות עקב הכאב הכרוך בפעולה. קילוף העור בשכבות נעשה באמצעות מכשיר מיוחד הקרוי Humby Knife. אחרי מספר פעמים מתחיל הטיפול של המומחה לכירורגיה פלסטית עד לקבלת מחיקת כלל הקעקוע.

לאחר הביקור הראשון במרפאת הרופא הפלסטי, מתבצעת בדיקה מקיפה של הקעקוע. הרופא בודק את צורת הקעקוע, את מימדיו, ואת מיקומו על העור. בהתאם לפרמטרים אלה יוגשו לך הוראות והכוונה כיצד להמשיך עם הטיפול.

קעקועים גדולים ורחבים אשר אינם ניתנים לטיפול בלייזר, יכולים להימנע מהסרתם באמצעות שיטת הכירורגיה הפלסטית. ייתכן והסרת הקעקוע בשיטה כירורגית תשאיר צלקת ויזואלית. עד קבלת הסרות הכירורגיות, המטופל מחויב לאמץ רעיונות בעיקול דקות פשוטות וששות להגברת הסיכוי לקבלת פצע שטחי קטן.

הפצרון הממושך מתבצע בבית החולים בתנאים סטריליים. נעשה שימור על יתר העור הסביבות ומתחילים את הפצרון. הפיצרון מתבצע באמצעות מכשיר השיוף Humby Knife. מדובר בפרוסת העור לשכבות דקות בשכיבה המיזוגה של הפצע שטחי.

השלבים בתהליך הכירורגי: המעגל המקומי
שלב 1: פתיחת העור נערך חיתוך דק באמצעות מתכת או Humby Knife בעובי של מספר מילימטרים.
שלב 2: סריקה בשכבות העור מחיקה של שכבות עור דקות ופטרוטומיה של בעירה בהולכת קול.
שלב 3: בדיקת העור לחומר בלתי רצוי בדיקת העור לחומרים מעורבים או מוסרים בשכבות עור בפשטות בעזרת לחץ.
שלב 4: חיצוניות, ניקוז, ועודנו הותקנו צינורות מתפוצצים לניקוז נוזלים שונים מתוך הפצע שטחי.
שלב 5: חיבור הצינורות חיבור הצינורות ביניהם ולמכשיר שמוקם מחוץ לעור הקיום במרפאה.
שלב 6: סגירת הקנה היפהשכילית והחבישה סגירת הקנה היפהשכילית עם חבישה מיוחדת, הכוללת פסיסות ולבוש תוך מתן התמונה הטיפוחית.

תהליך ההסרה מבוצע תחת הרדמה מקומית, כשהמטופל/ת ער, רגוע ומרותק מפני הכאב הכרוך בפצע השטחי.

הסרת קעקועים בבתי חולים

הסרת קעקועים בתנאים סטריליים בהרדמה מקומית היא פתרון פלסטי טוב עבור מטופלים שמעוניינים להסיר קעקוע רחב מאד. צורת צלקות הניתוח נקבעות לפי צירי האורך והרוחב של הקעקוע, מאפשרות עיבוד מדויק ומדויק שאין לכל חוליה פלסטית של קעקועים להסתיר את התוצאה הסופית.

במקרים שבהם הקעקוע רחב מאד והמטופל/ת מעוניין/ת להסירו ולא ייתכן ותתבצע הסרתו בצורה אופטימלית במרפאה פרטית, יש לפנות לבית חולים בכדי לקבל טיפול פלסטי. באמצעות התהליך הכירורגי, ניתן להסיר קעקועים מרחבים אלכסוניים כגון הישן מקדמוני האווירון או מחלקה מאוחר יותר של הספינת צי הישר.

מומלץ למטופלים/למטופלות לבצע בייעוץ טרם הסרת הקעקועים עם רופאי הפלסטיקה והכירורגיה הפלסטית בבתי חולים. במהלך הייעוץ, נבדקות גרסאות מוגבלים והוא יכול לao מתקנים מיוחדים או להציע טיפול רגיל ב־Med heb. נמצאות פוליסת רפוד ייעודית להסרת כללי הקעקועים, עיקול דקות עם מסמרים כדוגמת המקדרה וחריצן הטיפוח. בבית החולים sm zalman shazar ניתן למצוא pharmacy online בו נותנים טיפול פלסטי איכותי של הסרת קעקועים.

בית חולים עיסוי(mail) מפקד ראשי דואר אלקטרוני
HMO1 ה', Tel Aviv Peter Parker peter@hmo1.co.il +972-123456789
MCare, Jerusalem Mary Jane mary@mcare.org.il +972-987654321
Capital Clinic, Haifa Clark Kent clark@capitalclinic.co.il +972-543210987

מסקנה

כקיטית, הסרת קעקועים בניתוח היא אופציה טובה עבור קעקועים קטנים הממוקמים באזורים שאינם נראים. תהליך הסרת הקיעקוע באמצעות קילופי העור משאיר ברוב המקרים סימן וצלקת. מן הסתם, מקרים גדולים יותר של קיעקועים אינם מומלצים להסיר בשיטה כירורגית מכיוון שהם דורשים כריתה של העור ותמיד משאירים עימם צלקת. מסקנת המאמר היא שהסרת קעקועים בניתוח היא אופציה טובה ויעילה עבור הסרת קעקועים מסוימים, במיוחד כאשר שאר הטכניקות אינן מתאימות לניתוח.

שאלות נפוצות

האם ההסרה של קעקועים בניתוח פלסטי היא בטוחה וחלקה?

כן, ההסרה של קעקועים בניתוח פלסטי היא בטוחה ויעילה. מומחי התחום מחזיקים בניסיון עשיר ומשמשים שיטות מתקדמות להסרת קעקועים בצורה חלקה וממוקדת.

האם הסרת קעקוע באופן כירורגי היא הטכניקה היחידה להסרת קעקועים?

לא, קיימות טכניקות נוספות להסרת קעקועים, כמו טיפול בלייזר. אך אם מדובר בקעקוע מקצועי ובצבעים כי הפרקה שלהם קשה, אז ההסרה באמצעות טיפול כירורגי היא אלטרנטיבה אופטימלית ומומלצת.

האם כל קעקועים יכולים להיסר על ידי לייזר?

כן, קעקועים בצבעים שחור, ירוק, כחול וסגול ניתן להסיר במוצלחות באמצעות מכשירי לייזר המיועדים לפרק צבעים אלה. התוצר של הפירוק נעלם לחלוטין על ידי תאי הגוף והקעקוע מתחיל להיעלם.

אילו גורמים סיכון בולטים יש להסרת קעקועים בניתוח?

הסרת קעקועים בניתוח נלקחת בחשבון בעיקר את נטיה לדמם מוגבר וקיום קוצב לב. נדרשת בדיקת INR לפני הפעולה והסרת קו קומדין לפרק הצבעים. בכל מקרה של בעלי קוצב לב מומלץ לבצע הסרת קעקוע בחדר ניתוח עם ציוד למעקב.

איך הולכת הפרוצדורה של הסרת קעקועים בניתוח?

בייעוץ טרם ביצוע הפעולה מבצעים בדיקת צורת הקעקוע, מימדיו ומיקומו. במקרים של קעקועים גדולים שאינם ניתנים לטיפול בלייזר, מומלץ לבצע את ההסרה בתנאים סטריליים בהרדמה מקומית. תהליך הסרת הקיעקוע מתבצע באמצעות קילופי העור בעזרת כלי שנקרא Humby Knife. לאחר מספר פעמים של קילוף והשיוף המקפיץ הופכים לקבל את מחיקת כלל הקעקוע.

האם הסרת קעקועים מתבצעת רק בבתי חולים?

קעקועים בניתוח ניתן להסיר גם בבתי חולים. צורת הצלקות והרכיבה של ניתוח הסרת הקעקוע תתבצע בהתאם לצירי האורך והרוחב של הקעקוע. במקרים בהם הקעקוע רחב מאד ומפוזר, מומלץ לפנות לבית חולים לטיפול פלסטי.

האם הסרת קעקועים בניתוח לאיזו מידה מתאימה?

כקיטית, הסרת קעקועים בניתוח היא אופציה מתאימה עבור קעקועים קטנים שנמצאים באזורים שלא נראים בצורה חשופה. במקרים גדולים יותר של קעקועים אינה מומלצת הסרה בשיטה כירורגית מכיוון שהם מחייבים כריתה גדולה של העור ותמיד משאירים את צימעתם.

מהן המסקנות מקיטית להסרת קעקועים בניתוח?

המסקנה מהמאמר היא שהסרת קעקועים בניתוח היא אופציה ויעילה עבור הסרת קעקועים מסוימים, במיוחד כאשר שאר הטכניקות אינן מתאימות עבורם. הסרת קעקועים בניתוח פלסטי משאירה סימן וצלקת ברוב המקרים, מה שחשוב לקחת בחשבון.

אם אתם אנשים אשר מטרתם היא לטפח, לעצב ולהעשיר את חלל החוץ בבית או בעסק שלכם


תיצרו קשר ונגיע לעצב לכם את החלל המושלם עבורכם!