הסרת קעקוע לפי גודל - הגודל כן קובע

דף בית / /הסרת קעקוע לפי גודל – הגודל כן קובע
13 דצמ, 2023
2דק קריאה

הסרת קעקוע – לפי גודל

אחד הפרמטרים המשפיעים ביותר על הליך הסרת קעקועים הוא הגודל של כל קעקוע. באופן טבעי קל יותר להעלים קעקוע קטן מאשר לטשטש קעקוע גדול, וכדאי לקחת עובדה זאת בחשבון כשרוצים להיפטר מקעקוע שכבר לא משרת אותנו. המלצה חשובה נוספת היא להגיע למרפאה או למכון המתאימים ביותר לגודל הקעקוע שלכם.

שיטות הסרת קעקועים לפי גודל

הסרת קעקועים גדולים תתבצע במרבית המקרים באמצעות מכשיר לייזר, ובטיפול הדרגתי שיכלול מספר מפגשים שבכל אחד מהם תועלם עוד פיסה מהקעקוע.

גם העלמת קעקועים קטנים ניתן לבצע בלייזר, לעתים אפילו בטיפול אחד. במקרים אלה ישנן שתי אופציות נוספות: ניתוח וליטוש. השיטה השנייה נקראת גם שיוף עור, ונחשבת למיושנת אבל כדאי להיות מודעים לקיומה. ליטוש העור באזור המקועקע מבוצע עם מעין מקדחה ייעודית שכוללת נייר לטש מאוד עדין או חומר קשיח דוגמת יהלום, וכך מוסרת שכבת העור עם פיגמנטי הצבע.

ניתוח להסרת קעקועים מבוסס על כריתת פיסת העור המקועקעת. מאחר שכריתת רקמות עור רבות עלולה לסכן את המטופלים, שיטה זו מתאימה בעיקר לקעקועים קטנים, ובשל העובדה שכמו כל הליך כירורגי הוא מותיר צלקת, בדרך כלל תועדף שיטה זו כשמדובר על קעקוע באזור נסתר. במקרים מסוימים ניתן להעלים גם קעקוע גדול יחסית בניתוח, וליתר דיוק במספר מפגשים כשבכל טיפול תיכרת פיסת עור קטנה יחסית עד שיושלם סילוק הקעקוע.

כמה זמן נמשכת הסרת קעקוע קטן או גדול?

באופן טבעי הסרת קעקוע קטן היא תהליך פשוט יותר ביחס לטשטוש קעקוע גדול: כל טיפול בלייזר לפירוק הפיגמנטים שמרכיבים את הקעקוע נמשך פרק זמן דומה, 10-20 דקות, אבל כשמדובר על קעקועים גדולים נדרשים בדרך כלל בין 6 ל-12 טיפולים, עם מרווח של 4-6 שבועות בין טיפול לטיפול (בפרק זמן זה תאי הדם מסלקים מהגוף את פיגמנטי הצבע שקרני הלייזר פוררו לחלקיקים קטנים). העלמת קעקועים קטנים ניתן להשלים גם ב-2-3 מפגשים וישנו כאמור גם הליך חדשני שעשוי לאפשר הסרת קעקוע בטיפול חד-פעמי.

כשנבחרת האופציה של ניתוח להסרת קעקוע, כמעט תמיד מדובר בהליך כירורגי אחד, בלי קשר לגודלו של הקעקוע, אם כי תקופת ההחלמה הנדרשת בעקבותיו ארוכה יותר מאשר אחרי טיפול בלייזר.

החלמה בעקבות הסרת קעקוע לפי גודל

באופן עקרוני אחרי טיפול בלייזר להסרת קעקועים ניתן לחזור תוך זמן קצר מאוד לשגרה כמעט מלאה. ייתכנו נפיחות מסוימת, אדמומיות באזור המטופל, רגישות רבה מהרגיל או תחושת צריבה, אולם כל תופעות הלוואי הנ"ל נעלמות מעצמן במהירות. יחד עם זאת ישנם הבדלים בין הסרת קעקוע גדול בלייזר לבין העלמת קעקוע קטן בשיטה זו מבחינת המגבלות: אחרי כל טיפול, חל איסור לרחוץ בבריכה או בים במשך 3 שבועות, וכשמדובר על קעקועים גדולים שמחייבים כאמור מספר רב של מפגשים, מגבלה זו תקפה לפרק זמן ארוך במיוחד. כמו כן יש להימנע מחשיפת האזור לשמש לאורך כל התהליך ובמשך חצי שנה אחרי שהוא מושלם.

ניתוח להסרת קעקועים מוביל לתופעות לוואי ובהן שטפי דם, נפיחות, גירוי באזור המטופל ודלקת מסוימת מסביב לחתכים שבוצעו. תקופת ההחלמה נמשכת כשבוע.

בכל השיטות תיתכן הצטלקות במקום שבו היה הקעקוע – ניתן לטפל גם בה.

איך לבחור שיטת העלמת קעקועים לפי גודל?

המפתח להעלמת קעקוע מוצלחת, בין אם קטן ובין אם גדול, הוא בחירה נכונה של שיטת הטיפול ושל המקום שבו תתבצע ההסרה. לצוות המקור לאסתטיות עור ידע מקיף ועדכני בתחום, וניסיון רב שהצטבר במשך השנים הרבות שבהן אנחנו מסייעים לבעלי קעקועים קטנים כגדולים להסיר אותם. הייעוץ ניתן ללא כל עלות וללא כל מחויבות.

אם אתם אנשים אשר מטרתם היא לטפח, לעצב ולהעשיר את חלל החוץ בבית או בעסק שלכם


תיצרו קשר ונגיע לעצב לכם את החלל המושלם עבורכם!