העלמת כתמים בעור - כל השיטות

דף בית / /העלמת כתמים בעור – כל השיטות
13 דצמ, 2023
2דק קריאה

העלמת כתמים – כל השיטות

כמעט בלתי אפשרי למנוע הופעת כתמים בעור – אבל כן אפשר להעלים אותם, ואפילו באפקטיביות ובקלות יחסית, וזאת אם בוחרים בשיטה המתאימה לכם ביותר.

השיטות העיקריות להסרת כתמים בעור הפנים ובמקומות אחרים בגוף הן טיפול בלייזר, סוגים שונים של פילינג, חנקן נוזלי, טיפול בטכנולוגיית אור (IPL) ומשחות מבהירות שונות.

איך למצוא את השיטה המתאימה ביותר?

ישנם מספר סוגים של כתמי עור ובהם כתמי שמש, כתמי גיל (כתמי כבד), מלזמה (כתמי הריון) וכתמי קפה בחלב שמקורם גנטי. לכל סוג של כתם מתאימות שיטות טיפול אחרות וגם לגוון העור שלכם ישנה השפעה על בחירת השיטה האופטימלית – כך שבכל מקרה כדאי גם להכיר את כל הדרכים להעלים כתמים מהעור וגם להתייעץ עם מומחים בתחום.

משחות מבהירות לטשטוש כתמים בעור

במקרים יחסית קלים ניתן לבצע הסרת כתמים מהעור בעזרת משחות מבהירות.

המשחות להעלמת כתמי עור מבוססות על הידרוקינון, חומצה אזלאית, חומצה רטינואית, חומצה אלפא הידרוקסית, חומצה בטא הידרוקסית, חומצה קוג'ית או שילוב כלשהו ביניהם, כשבחלק מהמקרים מוסיפים למשחה גם ויטמין C, ויטמין A וקו-אנזים Q10.

לתכשירים הנ"ל שתי פעולות אפשריות: הפחתת ייצור המלנין, שהוא הפיגמנט שבעצם יוצר את הכתם בעור (הידרוקינון למשל עושה זאת ביעילות), או קילוף מבוקר של עור "מוכתם" (פעולה שמבצעים חומצה רטינואית, חומצה אלפא הידרוקסית ועוד).

סוג אחר של תכשירים שמסיר ביעילות כתמים מבוסס על אנזימים שמפרקים את המלנין. בכל מקרה לכל משחה שכזו עלולות להיות תופעות לוואי ועל כן חשוב מאוד להתייעץ עם רופא עור מנוסה.

העלמת כתמים עם פילינג

החומרים הנ"ל, בריכוז גבוה יותר, ואיתם גם חומרים כימיים כגון חומצה תלת כלורית (TCA) ופנול, הם הבסיס לשיטה נוספת של טשטוש כתמים – פילינג.

פילינג להסרת כתמי עור גורם לפגיעה מבוקרת ברקמות עם הכתמים, ובעצם לכוויה שגורמת לגוף ליצור רקמות חדשות, ובכך מיטשטשות הפגיעות הקיימות ובפרט הפיגמנטציה.

ישנן 3 דרגות של פילינג – עדין, בינוני ועמוק – והבחירה ביניהן היא בהתאם לעומק הכתם ולהיקפו. פילינג עמוק הוא הליך מורכב שמתבצע בחדר ניתוח ומחייב החלמה ממושכת יחסית, וגם פילינג בינוני כרוך בתקופת החלמה מסוימת.

טיפול בחנקן נוזלי

החנקן הנוזלי מקפיא את הרקמות שבהן ישנם כתמים, והגוף, על-מנת לתקן את הנזק, מייצר תאים חדשים. באופן טבעי בתאי העור החדשים אין פיגמנטים עודפים וכך מיטשטשים הכתמים הקיימים.

שיטה זו משמשת גם להסרת נגעי עור שונים (שומות בולטות, פלולות וכו') והיא אינה מתאימה להעלמת כתמים מעור כהה.

הסרת כתמים באמצעות טיפול באור

העלמת כתמים באמצעות קרני אור מבוססת על היכולת של קרניים אלה לזהות את הפיגמנטים המיותרים ולפורר אותם לכדי רסיסים זעירים שאותם הגוף מסוגל לסלק בכוחות עצמו (בדומה להסרת קעקועים בלייזר).

הטיפול אינו כואב, נמשך כ-30 דקות ומתאים כשהמטרה היא הסרת כתמים בעור הפנים, גב הידיים והחזה (אזור המחשוף). החזרה לשגרה כמעט מלאה מידית, ובחלק גדול מהמקרים די במפגש אחד כדי להעלים את הכתמים.

טיפול לייזר בכתמים בעור

העיקרון עליו מבוססת העלמת כתמים בלייזר דומה לטיפול בקרני אור: אנרגיית החום של קרני הלייזר, שמתמקדות בתאים שבהם יש עודף מלנין, מפוררת את הפיגמנטים המיותרים ולאחר מכן הגוף עצמו מסלק מתוכו את הרסיסים הזעירים בלי שום קושי.

חשוב להדגיש כי טשטוש כתמים בעור כהה מחייב מכשיר לייזר שמתאים גם לעור שכזה, ועוד כדאי לדעת כי ההחלמה בעקבות טיפול בלייזר מהירה יחסית.

איך תהיו בטוחים שבחרתם נכון?

צוות המומחים של המקור לאסתטיות עור צבר ידע רב בכל הקשור לשיטות השונות של העלמת כתמים, וישמח לסייע גם לכם לבחור את הטיפול האופטימלי בהתאם לסוג הכתמים, היקפם וגוון העור שלכם – וגם לכוון אתכם, ללא שום עלות מצידכם ובלי התחייבות, אל הרופאים והמכונים הטובים ביותר שמציעים את טיפול הסרת כתמי העור הנבחר.

אם אתם אנשים אשר מטרתם היא לטפח, לעצב ולהעשיר את חלל החוץ בבית או בעסק שלכם


תיצרו קשר ונגיע לעצב לכם את החלל המושלם עבורכם!