העלמת אקנה - כל השיטות

דף בית / /העלמת אקנה – כל השיטות
13 דצמ, 2023
4דק קריאה

העלמת אקנה – כל השיטות

אי אפשר כמעט להימנע מפצעי אקנה אבל אפשר להעלים את הסימנים מהפנים ומשאר אזורי הגוף, באפקטיביות גבוהה!

המגוון הרחב של השיטות להעלמת אקנה – החל ממשחות וטיפול תרופתי, דרך פוטותרפיה, פילינג ומזותרפיה וכלה בגלי רדיו וטיפול בלייזר – מבטיח שכל אחד וכל אחת יוכלו ליהנות ממראה נטול חצ'קונים או צלקות אקנה, ובמיוחד אם בוחרים נכון את השיטה המתאימה ביותר לכל מקרה.

איך למצוא את השיטה המתאימה ביותר?

פצעי אקנה הם תופעה נפוצה מאוד, בעיקר בגיל ההתבגרות – אבל לא רק: גם בגיל מבוגר יותר עלולים לצוץ חצ'קונים לא מחמיאים על עור הפנים, ובמקרים אחרים פצעי בגרות שלא טופלו נכון השאירו צלקות לא אסתטיות בעור.

לכל אדם סוג עור אחר וגוון עור שונה, וגם מבחינת פצעי האקנה ישנם הבדלים (גם לגבי סוג הפצעים וגם לגבי היקף הבעיה). בהתאם המפתח לטיפול אפקטיבי באמת הוא בחירה נכונה של שיטת הטיפול והיכרות עם כל האפשרויות העומדות לפניכם.

משחות ותרופות נגד פצעי בגרות

ישנם 4 חומרים פעילים נגד פצעי אקנה – בנזואיל פראוקסיד, חומצה רטינואית, חומצה סליצילית ואנטיביוטיקה ייעודית – והם מגיעים במגוון צורות (טיפות, ג'ל, כדורים, סבון ייעודי לרחצת הפנים ועוד). חשוב להדגיש שהשימוש בהם מחייב התייעצות עם רופא מנוסה שכן הם עלולים להוביל גם לתופעות לוואי לא נעימות. בכל מקרה חשוב להימנע מחשיפה לשמש במהלך התקופה שבה מתבצע הטיפול וזאת על-מנת להימנע מפיגמנטציה לא נעימה (גם אם יש שלל שיטות להעלמת כתמים בעור).

בנזואיל פראוקסיד

חומר שמחסל את החיידקים שמייצרות בלוטות החלב – אותם חיידקים שגורמים לדלקת שבאה לידי ביטוי באקנה בפנים ובמקומות אחרים בגוף.

חומצה רטינואית

חומצה רטינואית היא נגזרת של ויטמין A, והדרך שבה היא נלחמת בפצעי האקנה היא באמצעות הפחתה ניכרת של ההפרשות מבלוטות החלב. התרופות שמכילות חומר זה ובהן למשל לוקסיד ואדפרין, ואשר נקראות גם רטינואידים, עלולות להוביל לשינויים במצבי הרוח, ולכן חשוב במיוחד להתייעץ עם רופא מנוסה.

חומצה סליצילית

תכשירים אחרים להעלמת פצעי אקנה מבוססים על חומצה סליצילית – חומצה שמונעת פעילות יתר של בלוטות החלב, שהיא החוליה הראשונה בשרשרת שמובילה לחצ'קונים. ניתן לשלב תכשירים מסוג זה עם רטינואידים למקסימום אימפקט.

אנטיביוטיקה מקומית

אנטיביוטיקה מקומית לאזורים שיש בהם פצעי אקנה ניתנת בתרחיץ או נוזל, ומחסלת את החיידקים. שימוש באנטיביוטיקה מקומית (למשל אקנה מיצין) מפחית במידה ניכרת את הסיכוי שהפצעים יהפכו לצלקות.

פוטותרפיה נגד פצעי אקנה

שיטה נוספת שמצמצמת את הסיכון להפיכת פצעי בגרות לצלקות (שבאופן טבעי קשה יותר להעלים) היא פוטותרפיה – טיפול באור.

בשיטה זו משוגרות קרני אור אל הפנים. עוד קודם לכן הופכים את החיידקים שנמצאים בבלוטות החלב ושגורמים להיווצרות פצעי הבגרות לרגישים לאור, וזאת באמצעות חומצה אמינולבולינית (ALA) – וכשקרני האור מגיעות לפנים הן מחסלות את החיידקים.

טיפול באקנה בפוטותרפיה נמשך כ-20 דקות, אין לו תופעות לוואי, ותוך מספר לא רב של מפגשים (בדרך כלל בין 3 ל-10) ניתן לזכות מחדש בפנים חלקים ויפים.

מזותרפיה

פצעי בגרות שהפכו לצלקות אקנה מחייבים טיפולים מורכבים יותר. באופן כללי מומלץ להסיר צלקות סמוך ככל האפשר למועד היווצרותן – גם כי חבל לסבול שנים רבות מצלקת לא אסתטית וגם כי כך קל יותר לבצע העלמת צלקות.

מזותרפיה הינה הזרקת חומרים שונים שמשפרים את מצבו של עור הפנים במידה משמעותית. בין החומרים שמוזרקים בשיטה שנקראת מיקרו-הזרקה ושאינה גורמת לכאב: ויטמין E, ויטמין A, ויטמין C, חומצה היאלרונית שהיא חומר שמיוצר בגוף באופן טבעי והוא מסייע להצעיר את עור הפנים באופן כללי, ביופפטידים שתפקידם הוא להוביל לייצור מואץ של קולגן (חלבון שאחראי ליצירת רקמות עור חדשות ובריאות) ועוד.

עוד כדאי לדעת שהזריקות כוללות גם חומרים מרגיעים, ובנוסף עצם ההזרקה גורם לגוף לייצר כמויות גדולות יותר של קולגן וכן אלסטין – עוד חלבון שתורם להיווצרות רקמות בריאות יותר ולהעלמת אלה המצולקות.

מזותרפיה היא טיפול בטוח ואפקטיבי מאוד. כבר אחרי המפגש הראשון מושג שיפור משמעותי ובדרך כלל אפשר להסתפק בכ-5 מפגשים בתדירות של אחת לחודש כדי לחדש את מראה הפנים ולהעלים כל זכר לאותם פצעי בגרות.

פילינג לטיפול באקנה

חומרים אחרים שמצליחים להעלים צלקות אקנה הם חומרים כימיים ובעיקר פנול, חומצה תלת כלורית (TCA), חומצות אלפא הידרוקסיות וחומצות בטא הידרוקסיות. שני החומרים הראשונים הם פילינג כימי, שני החומרים האחרונים הם פילינג ביולוגי וישנה גם האופציה של פילינג מכני (הסרת הרקמות המצולקות באמצעות שפשופן ע"י מכשיר ייעודי).

חשוב להדגיש שפילינג עלול להוביל לתופעות לוואי לא נעימות ובהן צריבה, קילופים בעור ונפיחות, ובפרט אם נדרש פילינג בינוני או עמוק. מצד שני, הטיפול עשוי להיות אפקטיבי מאוד ולהעלים גם צלקות קשות. בכל מקרה חשוב מאוד לעבור פילינג לטשטוש והסרת צלקות אקנה רק אצל רופא מנוסה ומיומן במיוחד.

העלמת צלקות אקנה בגלי רדיו

כאמור פצעי בגרות שלא מטופלים בצורה נכונה עלולים להפוך לצלקות – אבל ישנן גם שיטות המאפשרות העלמת צלקות אקנה ביעילות וללא כאב, וביניהן גלי רדיו.

בשיטה זו משוגרים גלי רדיו אל אזור המצולק. האנרגיה של הגלים, אנרגיית חום, פוגעת ברקמות העור באזור, והפגיעה שהיא כמובן מבוקרת גורמת לגוף לייצר יותר אלסטין וקולגן שמובילים להיווצרות רקמות חדשות, כמובן בלי צלקות. הרקמות החדשות הן גם חלקות יותר ומוצקות יותר, כך שמי שעובר טיפול הסרת צלקות בגלי רדיו בגיל מבוגר יחסית נהנה מרווחים נוספים.

המכשירים המתקדמים משגרים את גלי הרדיו אל שכבת הדרמיס, כך ששכבת העור העליונה, האפידרמיס, כמעט ולא נפגעת ולכן ההחלמה בעקבות הסרת אקנה בגלי רדיו פשוטה יחסית: במשך עד 3 ימים ישנם מעט קילופים קטנטנים בעור ואדמומיות קלה באזור המטופל, ופרט לכך ולחובה להימנע מחשיפת האזור לשמש, החזרה לשגרה מלאה מידית.

בהתאם למאפייני הצלקת נקבע מספר הטיפולים המומלץ, לרוב בין 2 ל-5, כשנדרש הפרש של חודש פחות או יותר בין מפגש למפגש וזאת כדי לאפשר לאלסטין ולקולגן לבוא לידי ביטוי.

טיפול בלייזר באקנה

טיפול באקנה בלייזר דומה להעלמת אקנה בגלי רדיו – גם במקרה זה אנרגיית חום פוגעת באופן מבוקר ברקמה מצולקת, גורמת להאצת קצב הייצור של הקולגן והאלסטין ובכך מובילה ליצירת רקמות עור חדשות, בריאות וחלקות.

חשוב לוודא שהמכשיר שמשמש לטיפול הינו מדגם מתקדם, ובפרט כדאי להעדיף מכשיר לייזר פרקציונלי – שמבטיח מינימום פגיעה באפידרמיס ועל כן מינימום הפרעה לשגרת החיים. עוד יתרון של הלייזר הפרקציונלי הוא שגם בעלי עור כהה יכולים להיעזר בו לטובת הסרת צלקות אקנה מבלי לחשוש מפיגמנטציה.

איך תדעו איזה טיפול באקנה מתאים לכם?

כאמור המפתח לטיפול באקנה שהוא גם אפקטיבי להפליא וגם בטוח לחלוטין עבורכם הוא בחירה נכונה של שיטת הטיפול. אנשי המקצוע של המקור לאסתטיות עור מתמחים בהתאמת טיפולים בפצעי אקנה ובצלקות אקנה לכל מי שסובל מהם – וישמחו לסייע גם לכם, בלי כל עלות ובלי שום מחויבות, למצוא את השיטה הטובה ביותר ואת המקום שבו כדאי לכם לעבור את הטיפול.

אם אתם אנשים אשר מטרתם היא לטפח, לעצב ולהעשיר את חלל החוץ בבית או בעסק שלכם


תיצרו קשר ונגיע לעצב לכם את החלל המושלם עבורכם!