העלמת פיגמנטציה - כל השיטות

דף בית / /העלמת פיגמנטציה – כל השיטות
13 דצמ, 2023
3דק קריאה

העלמת פיגמנטציה – כל השיטות

פיגמנטציה, כלומר הופעת כתמים כהים על גבי העור בגלל היווצרות פיגמנט בשם מלנין, אינה מסוכנת – אבל גם אינה אסתטית, שהרי אנחנו אוהבים את העור שלנו, ובמיוחד בפנים, בגוון אחיד וללא כתמים. בהתאם פותחו שיטות רבות שמאפשרות העלמת פיגמנטציה, מקרמים לשימוש ביתי ועד טיפול לייזר להבהרת עור.

שיטות טיפול בפיגמנטציה – כל האפשרויות

קרמים להבהרת עור

טיפול בפיגמנטציה שאפשר לבצע גם בבית הוא בעזרת קרמים ייעודיים. קרמים אלה מבוססים על רטין A, ויטמין C, ויטמין E, הידרוקינון וחומצה גליקולית. המינונים של החומרים הפעילים נמוכים יחסית, ועל כן הם מתאימים למצבים של פיגמנטציה קלה, ובכל מקרה אין להשתמש במשחות שכאלה בלי להתייעץ קודם לכן עם רופא ולוודא שהקרם הספציפי לא עלול גם להזיק לכם במקביל להעלמת הפיגמנטציה.

טיפול בפיגמנטציה בעזרת קרני אור

העלמת פיגמנטציה בקרני אור מנצלת את אנרגיית החום של קרני האור – אנרגיה זו נקלטת רק בתאי עור שיש בהם עודף מלנין, ממיסה את הפיגמנטים המיותרים ובכך מייצרת הבהרת עור אפקטיבית ובטוחה. בדרך זו ניתן להעלים פיגמנטציה בפנים, בכפות הידיים ובאזור המחשוף.

טיפול הבהרת עור עם קרני אור, שיטה שנקראת גם IPL, נמשך כ-30 דקות. לעתים די במפגש אחד כדי להיפטר מכל הפיגמנטציה המיותרת, ולפעמים יש צורך בשניים עד ארבעה מפגשים (בהתאם להיקף הפיגמנטציה).

טיפול בקרני אור אינו כואב – התחושה שנוצרת במהלכו היא של צריבה קלה מאוד, ואין בעקבותיו כמעט תופעות לוואי פרט לרגישות מסוימת ואדמומיות שנעלמת מעצמה.

טיפול לייזר בפיגמנטציה

טיפול לייזר להעלמת פיגמנטציה מבוסס אף הוא על האפשרות לשגר את הקרניים ברמת דיוק מרבית רק אל התאים בעור שמכילים כמות גבוהה של מלנין. הפגיעה שגורמת אנרגיית החום של קרני הלייזר מעודדת את הגוף לשקם את אותן רקמות, וזאת באמצעות ייצור כמויות גדולות יותר של קולגן ואלסטין, שני החלבונים שמובילים להיווצרות תאי עור חדשים בגוון הרצוי.

רווח נוסף כתוצאה מהגברת ייצור הקולגן והאלסטין הוא עור חלק יותר ומוצק יותר. מאפיין חשוב נוסף של טיפול בפיגמנטציה עם לייזר הוא שניתן לכוון את עוצמת המכשיר על-פי עומק והיקף הפיגמנטציה. אחרי טיפול בלייזר ישנה תקופה מסוימת שבה חובה להימנע מחשיפה לשמש (כמו אחרי הסרת קעקועים בלייזר או כל טיפול בטכנולוגיה חדשנית זו), ולבעלי עור כהה מומלץ לוודא שמכשיר הלייזר הספציפי שבו מתבצעת העלמת הפיגמנטציה מתאים להם.

פילינג להעלמת פיגמנטציה

בדומה למשחות שמאפשרות לנו להעלים פיגמנטציה בזכות חומרים כימיים אפקטיביים, כך גם פילינג יכול לעשות זאת – והוא אפקטיבי גם במקרים של פיגמנטציה בינונית ועמוקה ולא רק קלה, כשבאופן טבעי דרגת הפילינג הרצויה נקבעת בהתאם לדרגת ריכוז המלנין.

שני הסוגים הנפוצים ביותר של פילינג להעלמת פיגמנטציה הם חנקן נוזלי ופנול או TCA.

פילינג על בסיס חנקן נוזלי מתאים בעיקר לבהירי העור. חומר זה מייצר כוויות קור מבוקרות שכתוצאה מהן הגוף מייצר רקמות חדשות שכמובן אין בהן כתמים.

פילינג על בסיס פנול או TCA (חומצה תלת כלורית) מוביל לקילוף שכבות עור רוויות במלנין וייצור רקמות חדשות בגוון אחיד. פילינג בינוני או עמוק מחייבים פינוי פרק זמן מסוים להחלמה, ולמעשה אחרי טיפול בפיגמנטציה בפילינג כימי עמוק נדרש גם אשפוז (של יום אחד עד שלושה).

לאחר טיפול פילינג כימי חובה להימנע מחשיפה לשמש כשפרק הזמן המומלץ הוא בהתאם לסוג הפילינג ודרגתו. בדומה לטיפול בלייזר, גם פילינג כימי עלול להיות בעייתי לבעלי העור הכהה (שגם אצלם נוצרת פיגמנטציה) ועבורם חשוב במיוחד לוודא שהטיפול הספציפי מתאים להם.

מה עוד חשוב לדעת כדי להעלים פיגמנטציה ולזכות במראה אסתטי יותר?

הסיבה העיקרית להיווצרות המלנין ואיתו הפיגמנטציה היא חשיפה לא מבוקרת לשמש, שהופכת חומצת אמינו בשם טירוזין למלנין. יחד עם זאת ישנם גם מקרים שבהם הפיגמנטציה נגרמת בגלל שינויים הורמונליים (למשל במהלך הריון) – במקרים אלה הכתמים נקראים מלזמה, הם סימטריים מאוד, רחבים יחסית ונמצאים בעיקר בלחיים ובמרכז המצח.

עוד סוג של פיגמנטציה הוא "שומה על שם בקר" – הסוג הזה מופיע על החזה והכתפיים במהלך גיל ההתבגרות, והמקור שלו הוא גנטי.

פיגמנטציה משני הסוגים הנ"ל קשה יותר להעלים, ובכל מקרה כשהמטרה היא הבהרת עור חשוב מאוד לעבור את הטיפול המתאים לסוג העור שלכם ולפרמטרים נוספים, כך שהפיגמנטציה תועלם ללא תופעות לוואי או פגיעה בעור. המומחים של המקור לאסתטיות עור סייעו לבני אדם רבים למצוא את הטיפול האפקטיבי ביותר עבורם, במרפאה/מכון מקצועיים במיוחד, וישמחו לעזור גם לכם, בלי כל עלות או התחייבות מצידכם.

אם אתם אנשים אשר מטרתם היא לטפח, לעצב ולהעשיר את חלל החוץ בבית או בעסק שלכם


תיצרו קשר ונגיע לעצב לכם את החלל המושלם עבורכם!