הסרת קעקוע צבעוני ושחור-לבן

דף בית / /הסרת קעקוע צבעוני ושחור-לבן
13 דצמ, 2023
2דק קריאה

הסרת קעקוע צבעוני ושחור-לבן

כשרוצים לבצע הסרת קעקוע בלייזר, אחד הפרמטרים החשובים ביותר מבחינת הציוד הנדרש, מספר הטיפולים והתוצאות המצופות הוא מספר הצבעים בקעקוע, ובפרט ישנם הבדלים בין העלמת קעקוע שחור לבן לבין טשטוש קעקוע צבעוני.

כיצד מתבצעת העלמת קעקוע בלייזר?

באופן עקרוני טיפול בקעקועים בלייזר מבוסס על אנרגיית החום של הקרניים, שמפוררת את פיגמנטי הצבע שמרכיבים את הקעקוע לחלקיקים קטנים. בשלב הבא מתרחש תהליך שנקרא פגוציטוזיס, ובו תאי הדם הלבנים שלנו מסלקים מהגוף ביעילות ובקלות את חלקיקי הדיו הזעירים.

שיטה זו תקפה גם להסרת קעקועים צבעוניים וגם להעלמת קעקועים שחור לבן. ההבדלים הם בסוג הלייזר, במספר הטיפולים ובאיכות התוצאות.

כמה טיפולים מבטיחים הסרת קעקוע שחור לבן?

כשמדובר על קעקוע שכולל רק פיגמנטים שחורים, בדרך כלל נדרשים 2-3 מפגשים כדי להעלים אותו, וישנם גם מקרים שבהם אפשר לבצע הסרת קעקוע בטיפול אחד. כשהקעקוע גדול במיוחד, או מורכב משטחים צפופים עם כמות גדולה של צבע, ייתכן שיהיה צורך לבצע גם 6-7 טיפולים. בכל מקרה בין מפגש למפגש ישנו מרווח של כחודש או קצת יותר כדי לאפשר לתאי הדם הלבנים להעלים את רסיסי הצבע.

כמה מפגשים נדרשים עבור קעקועים צבעוניים?

הסרת קעקוע צבעוני היא אתגר מורכב יותר, שמחייב שימוש במכשירי לייזר משוכללים עם קרני לייזר באורך גל מתאים לכל גוון שמרכיב את הקעקוע. כך למשל פיגמנטים בשחור או כחול כהה מפורקים ע"י קרני לייזר באורך גל של 1064 ננו-מטר, אם יש בקעקוע גוון תכלת נדרשות קרני לייזר עם אורך גל 585 ננו-מטר ואילו האדומים, הצהובים והכתומים מתפרקים כשפוגעת בהם קרן לייזר באורך גל 532 ננו-מטר. בהתאם מספר המפגשים הוא בדרך כלל רב יותר – בין 5-6 לקעקועים פשוטים עם מספר גוונים מצומצם ועד 15, ואפילו מעט יותר, כשמדובר על קעקוע עשיר בצבעים שמתפרס על שטח רחב.

אילו מכשירים מתאימים לכל סוג קעקוע?

כאמור ישנה חשיבת רבה מאוד לבחירה מושכלת של מכשיר לייזר על-מנת להבטיח מקסימום אחוזי הצלחה בהתאם לסוג הקעקוע שרוצים להעלים. עבור הסרת קעקועים צבעוניים מומלצים מכשירים כגון FOTONA QX MAX (לפוטונה מגוון רחב של ציוד משוכלל בשירות הרפואה האסתטית כולל למשל כשהמטרה היא העלמת פיגמנטציה) ו-PICOWAY. מכשירים אלה מתאימים גם לטובת טשטוש קעקוע שחור לבן, כשבמקרים אלה ניתן להשתמש גם בדגמי ASTANZA.

האם טיפול בלייזר להסרת קעקועים מעלים אותם לגמרי?

במרבית המקרים טיפול שמבוצע באמצעות מכשיר לייזר מתקדם וע"י רופא מיומן ומנוסה יוביל להעלמה מוחלטת של הקעקוע. כשמדובר על הסרת קעקועים צבעוניים מאוד או העלמת קעקוע שחור לבן צפוף וגדול במיוחד, ייתכן שיישאר זכר מסוים לפיגמנטים – אולם בכל מקרה התוצאה תהיה טשטוש קעקוע במידה משמעותית, כך שהוא כמעט ולא ייראה אלא אם כן מתאמצים לראותו.

לצוות המקור לאסתטיות עור ניסיון רחב היקף במציאת המקום הטוב ביותר לטיפול העלמת קעקועים בלייזר. בין אם יש לכם קעקוע צבעוני ובין אם המטרה היא הסרת קעקועים שחור לבן, נשמח לעזור גם לכם למצוא את המכון האידיאלי עבורכם. הייעוץ הוא ללא תשלום וללא כל מחויבות מצדכם.

אם אתם אנשים אשר מטרתם היא לטפח, לעצב ולהעשיר את חלל החוץ בבית או בעסק שלכם


תיצרו קשר ונגיע לעצב לכם את החלל המושלם עבורכם!