העלמת צלקות לאחר הסרת קעקוע

דף בית / /העלמת צלקות לאחר הסרת קעקוע
13 דצמ, 2023
1דק קריאה

העלמת צלקות לאחר הסרת קעקוע

הרפואה האסתטית משתכללת כל הזמן ובהתאם האפשרויות שלנו כיום רבות יותר מבעבר. בפרט ניתן להסיר בהצלחה קעקועים מכל הסוגים, כולל גדולים יחסית וכולל צבעוניים להפליא. יחד עם זאת ישנם מקרים שבהם הקעקוע אמנם נעלם אבל במקומו צצה צלקת לא אסתטית. גם לכך יש פתרון: טשטוש צלקות באמצעות לייזר מעניק לאזור מראה חלק, נקי ונאה.

מתי נוצרת צלקת אחרי העלמת קעקועים?

ישנן 3 שיטות להסרת קעקועים: שיוף העור, ניתוח וטיפול בלייזר. באופן עקרוני טיפול בלייזר לא גורם להצטלקות, אבל ישנם מקרים נדירים שבהם הגוף כן מייצר צלקת ואין דרך לדעת מראש שכך יהיה. גם טיפול לא מקצועי או מכשיר לא מתאים עלולים להוביל לצלקת.

אחרי ניתוח להסרת קעקוע, כמו בעקבות כל הליך כירורגי, נשארת צלקת – ואם הכירורג הפלסטי שביצע את הניתוח לא היה מיומן דיו, הצלקת עלולה להיות בולטת ולא אסתטית. באופן דומה גם הסרת שכבות עור בשיוף עלולה לגרום לצלקת אם אינה מבוצעת באופן מקצועי ומוקפד.

איך מתבצעת הסרת צלקת שנוצרה במהלך טשטוש קעקוע?

צלקות שהן תוצאה של ניתוח להעלמת קעקועים הן צלקות היפרטרופיות או צלקות קלואידיות. את שני סוגי הצלקות האלה ניתן לטשטש באפקטיביות רבה באמצעות לייזר. ככל שהטיפול בלייזר מתבצע תוך פרק זמן קצר יותר ממועד היווצרות הצלקת, כך הסיכוי להעלמה מוצלחת ומלאה שלה גבוה יותר.

לייזר הוא הפתרון הנכון גם אם הצלקת היא תוצאה של הסרת קעקוע בלייזר באופן לא מקצועי. ניתן לשלב את הטיפול בלייזר עם שיטות נוספות כגון חנקן נוזלי.

איך להבטיח את המראה הרצוי?

אדם שכבר עבר טיפול בלייזר להעלמת קעקוע או ניתוח על כל הכרוך בכך ונשאר בסופו של דבר עם צלקת, שואף מן הסתם להבטיח שהאזור יזכה למראה החלק, הנקי והמיוחל עם מינימום תופעות לוואי ועם מקסימום סיכויים להצלחה.

על-מנת שכך יהיה, חשוב להגיע לרופא מנוסה ומיומן במיוחד בהסרת צלקות, שמצויד במכשיר הלייזר האופטימלי בהתאם לאופי הצלקת. צוות המקור לאסתטיות עור הינו בעל ידע רחב היקף בנוגע לטיפול בצלקות שנוצרו במסגרת הסרת קעקועים וישמח לסייע גם לכם להגיע אל המקום המתאים ביותר. הייעוץ הינו ללא התחייבות מצדכם וללא כל עלות.

אם אתם אנשים אשר מטרתם היא לטפח, לעצב ולהעשיר את חלל החוץ בבית או בעסק שלכם


תיצרו קשר ונגיע לעצב לכם את החלל המושלם עבורכם!