העלמת צלקות - כל השיטות

דף בית / /העלמת צלקות – כל השיטות
13 דצמ, 2023
3דק קריאה

העלמת צלקות – כל השיטות

בימינו קיימות שיטות רבות של הסרת צלקות, ובפרט ניתן לעשות זאת באמצעות משחות שונות, בטיפול פילינג, בעזרת טכנולוגיית הלייזר, עם גלי רדיו וישנם גם ניתוחים להסרת צלקות. המפתח להצלחת הטיפול הוא בחירה נכונה של השיטה שהכי מתאימה לסוג הצלקת ולסוג העור.

איך לבחור נכון טיפול הסרת צלקת?

אירועים שונים במהלך החיים משאירים סימנים לא רצויים על העור שלנו – צלקות – ובעיקר גורמים לכך ניתוחים, פציעות ופצעי אקנה וקעקועים שהוסרו בצורה לא נכונה. צלקת, גם אם היא רחבה ו/או עמוקה, אמנם לא מהווה בעיה בריאותית אבל היא מהווה תזכורת לא נעימה לאירוע שאנחנו מעדיפים לשכוח ובנוסף היא נתפשת על-ידינו, ובמקרים רבים גם ע"י הסביבה, כפגם אסתטי – כך שכדאי למצוא טיפול אפקטיבי להעלמת צלקות.

האפשרויות הרווחות הן כאמור משחות שונות, טיפול פילינג, בעזרת טכנולוגיית הלייזר, עם גלי רדיו וישנם גם ניתוחים להסרת צלקות.

משחות לטשטוש צלקות

בחלק מהמקרים טשטוש צלקת או אפילו העלמתה לגמרי אפשריים עם משחה. לכל סוג של צלקת מתאימות משחות אחרות, וכך למשל כשהמטרה היא הסרת צלקות אקנה נדרשות משחות שמבוססות על חומצה רטינואית, ואילו צלקות כתוצאה מניתוח ניתן לטשטש בעזרת ג'ל סיליקון.

בכל מקרה חשוב להתייעץ עם רופא עור מנוסה לפני שמשתמשים בפתרון זה – שמתאים בעיקר לצלקות קלות יחסית.

העלמת צלקת בפילינג

אופציה נוספת של העלמת צלקות היא באמצעות פילינג. ישנם 3 סוגי פילינג שמאפשרים הסרת צלקת ביעילות ובבטחה – ביולוגי, כימי או מכני – וחשוב מאוד לבחור את האופציה המתאימה ביותר בהתאם למאפייני הצלקת, האזור בגוף שבו היא נמצאת וסוג העור.

פילינג ביולוגי מבוסס על חומצות אלפא הידרוקסיות. פעולתה העיקרית של חומצה מסוג זה היא להמיס את החומר שמחבר את האפידרמיס עם הדרמיס (כלומר את השכבה החיצונית של העור עם זו שמתחתיה) ובכך לדרבן את הגוף ליצור רקמה חדשה שאין בה הצטלקות. פילינג כימי מבוסס ברוב המקרים על חומצה רטינואית (במינון גבוה יותר של חומר פעיל מאשר במשחות שמטשטשות צלקות אקנה), ואילו פילינג מכני, שנקרא גם פילינג יהלום, מקרצף את העור, מסיר ממנו את השכבה עם עודף הקולגן (כלומר הצלקת) ומאפשר לרקמות עור חדשות וחלקות לצמוח במקומה.

הסרת צלקות עם לייזר

הסרת צלקת עם לייזר מבוסס על שיגור הקרניים בעלות אנרגיית החום אל הרקמות המצולקות. הפגיעה המבוקרת בעור מעודדת את הגוף לייצר כמות גדולה יותר של קולגן ואלסטין, צמד חלבונים שאחראי על היווצרותן של רקמות עור חדשות, שבאופן טבעי נהנות ממראה לא מצולק אלא חלק ובנוסף גם מוצק.

העלמת צלקות בלייזר מתבצעת בהרדמה מקומית, אינה כואבת וההחלמה מהירה למדי שכן מדובר בטיפול שאינו פולשני. השיטה אפקטיבית מאוד לצלקות שטחיות וקטנות יחסית, וכמו כן מאפשר הלייזר טשטוש צלקות רחבות ו/או עמוקות במידה משמעותית (כ-80% משטח הצלקת כבר לא יבלוט לעין).

חשוב להדגיש כי לא כל מכשירי הלייזר מתאימים להסרת צלקת מעור כהה, כך שלכהי עור מומלץ לוודא שהם עוברים את הטיפול במקום שמצויד בדגם מתקדם שלא ייצור פיגמנטציה במקום הצלקת.

איך גלי רדיו מבטיחים העלמת צלקת?

טשטוש או העלמת צלקות בגלי רדיו דומה לטיפול בלייזר בצלקות – גלי הרדיו חודרים אל שכבת הדרמיס, פוגעים בה (באמצעות אנרגיית החום) והפגיעה המבוקרת מובילה לייצור אלסטין וקולגן שמחדשים את רקמות העור.

כדאי לדעת שהטיפול נמשך כ-30 דקות תחת אלחוש מקומי, ושבמכשירים מתקדמים לרופא המטפל ישנה שליטה מלאה במידת החום ובעומק אליו מגיעים גלי הרדיו, כך שהטיפול יהיה גם הכי אפקטיבי שיש וגם הכי בטוח שאפשר. הסרת צלקות עמוקות עם גלי רדיו מחייבת מספר מפגשים, עם המתנה של כחודש בין טיפול לטיפול כדי שהייצור המוגבר של הקולגן והאלסטין יבוא לידי ביטוי.

ניתוח להסרת צלקות

ניתוחי הסרת צלקות מתאימים לצלקת בעקבות כוויה, ניתוח או פציעה. ניתן לעבור את הניתוח רק אם חלפה לפחות שנה ממועד האירוע שיצר את הצלקת, ועוד כדאי לדעת שכשהמטרה היא טשטוש צלקות קלואידיות ניתוח הוא בדרך כלל האופציה האפקטיבית היחידה.

אחוזי ההצלחה של ההליכים הכירורגיים גבוהים, אולם כדאי לקחת בחשבון גם את החיסרון – בכל ניתוח טמון גם סיכון מסוים ויש להיות מודע אליו.

איך תבטיחו העלמת צלקות אפקטיבית ובטוחה באמת?

שלל אפשרויות הבחירה בין כל השיטות הנ"ל של הסרת צלקות מחייב החלטה מושכלת, שכן לא כל שיטה מתאימה לכל סוג צלקת (למשל צלקת קלואידית אי אפשר להסיר בלייזר) או לכל סוג עור, ובחלק מהמקרים ישנן מגבלות נוספות (למשל מי שמשתמש ברואקטון ותרופות דומות לה כדי לטפל בפצעי בגרות צריך לחכות חצי שנה עד שיוכל להעלים צלקות עם גלי רדיו).

צוות המומחים של המקור לאסתטיות עור צבר ניסיון רב בהתאמה אופטימלית של טיפול בצלקות לכל מטופל ומטופלת, ויכול לעזור גם לכם להגיע למקום הטוב ביותר עבורכם – בלי עלות, בלי התחייבות מצידכם, באובייקטיביות מלאה ועל סמך התעדכנות מתמדת לגבי השיטות והמכשירים שמבטיחים הסרת צלקות מושלמת.

אם אתם אנשים אשר מטרתם היא לטפח, לעצב ולהעשיר את חלל החוץ בבית או בעסק שלכם


תיצרו קשר ונגיע לעצב לכם את החלל המושלם עבורכם!